KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM

KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM

KADIN HASTALIKLARINDA 20 YILDIR REFERANS MERKEZ !
Jinemed kadın hastalıkları ve doğum konusunda uzmanlaşmış bir merkezdir. Kadın hastalıkları ve doğum konusunda dünyadaki tüm gelişmeleri yakından izler ve bu gelişmeleri ülkemizde de uygulamaya çalışır. Hastalıklara yaklaşım ve tedavi yöntemlerinde “kanıta dayalı tıp” ilkesine uygun olarak dünyada kabul görmüş ve karşılaştırmalı çalışmalarla kanıtlanmış metodları kullanır.


Jinemed kadrosunda  Kadın Hastalıkları ve Doğum konusunun alt branşlarında (jinekolojik kanser cerrahisi, riskli gebelik, kısırlık tedavisi, laparoskopik operasyonlar) yurtdışında eğitim almış hekimler çalışmaktadır. Jinemed Kadın Sağlığı Bölümü ekip çalışmasının önemini bilerek 17 yıldır ekip olarak hizmet vermektedir. Özellik gösteren tüm hastalıklar çok yönlü değerlendirmek ve hiçbir noktayı gözden kaçırmamak amacıyla ekip tarafından konsulte edilmektedir.
JİNEKOLOJİK AMELİYATLAR :
Kadın hastalıkları ve doğum konusundaki önemli gelişmelerden biri laparoskopik (neştersiz) ameliyatlarla dış gebelik, yumurtalık kisti, yumurtalık alınması, myom alınması ve rahim alınması gibi ameliyatların yapılabilmesidir. Jinemed laparoskopik cerrahi konusunda lider kuruluşlardan biridir ve dünyada yapılan her türlü jinekolojik laparoskopik ameliyatı gerçekleştirebilen bir ekibe sahiptir. Laparoskopik cerrahinin üstünlüğü hastanın aynı gün evine gidebilmesidir. Dolayısıyla kişiyi daha az acı ile bir an önce evine ve işine kavuşturan ileri bir yöntemdir. Hastanemizde son teknolojiyle üretilmiş olan laparoskopik aletler ve cihazlar kullanılmakta ve dünyada bu yöntem kullanılarak yapılan tüm operasyonlar yapılmaktadır.
 
KADIN KANSERLERİ :
Kanser tanısı ve tedavisi yönünde Jinemed son yıllarda oluşan ince yayma diye adlandırabileceğimiz testin de öncülerindendir. Pap smear rahim ağzı kanseri ve bazen rahim kanserinin erken tanısında kullanılan her kadının en az yılda bir yaptırması gereken çok önemli bir tarama yöntemidir.
Kolposkopi dediğimiz rahim ağzının büyütülerek kanserli hücrelerin görülmesi dediğimiz özel yöntem de Jinemed'de uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılmaktadır. Pap smear; rahim ağzı kanserinin erken tanısında kullanılan, her kadının en az yılda bir kez yaptırması gereken çok önemli bir tarama yöntemidir. Kanser tanısı ve tedavisi yönünde PAP smear’e ek olarak son yıllarda geliştirilmiş olan ince yayma diye adlandırabileceğimiz test de öncülerindendir. Kolposkopi adı verilen rahim ağzının optik bir aletle yakından incelenmesi yöntemi de Jinemed'de bu konuda uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılmaktadır. Kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi de meme hastalıklarıdır. Jinemed de her kadının jinekolojik muayenesinde mutlaka meme kontrolü de yapılmakta, bir sorun bulunduğu taktirde de mammografi ile değerlendirilmekte. Meme kanserinin ailesel olabileceği yönünde yeni uygulanan BRCA-I ve BRCA-2 kan testlerini de öncü bir kuruluş olarak hastalarına sunmaktadır.

 
KISIRLIK, TÜP BEBEK :
Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanlarının uğraştığı en önemli konulardan bir tanesi infertilite, kısırlıktır. Jinemed kısırlık konusunda ülkemizde en önde gelen kuruluşlarından biridir. Türkiye’de ikinci tüp bebek merkezi Jinemed tarafından 1989 yılında açılmıştır. Bu tarihten itibaren tüp bebek konusunda hizmet veren Jinemed, dünyada mikroinjeksiyon tekniğinin gelişmesinden sonra bu yöntemi de hızla uygulamaya sokmuştur. Günümüze değin çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerde IVF/Mikroinjeksiyon uygulamalarıyla binlerce tüp bebek dünyaya getirilmiştir. Jinemed tüp bebek ekibi kendi merkezi dışında, karşıda Kalamış Tıp Merkezinde ki tüp bebek bölümünüde yürütmekte, dünya standartlarında başarılar kazanmaktadır.
 
GEBELİK :
Jinemed’de normal ve yüksek riskli gebelik takipleri yapılmaktadır. Bütün hekimlerimiz bu konuda deneyimli olmakla beraber, özellikle ileri düzey ultrasonu yapan ve bu inceleme için yurtdışı deneyimi olan hekimlerde kadroda yer almaktadır. Her gebelik muayenesinde ve her jinekolojik muayenede ultrasonografi yapılmaktadır. Bu sayede kadın hastalıklarında, gebelikte teşhis hataları en aza indirilmektedir.
 
MENOPOZ :
Jinemed, menopoz konusunda da Türkiye'de ilk hormon tedavisini başlatan kuruluşlardan biridir. Binlerce menopoz hastasına hizmet vermiş ve vermektedir. Menopoz hastaları Jinemed'de özel menopoz testleri , mammografiler ve kemik yoğunluğu ölçümleriyle değerlendirilmekte ve uygun olanlara başarıyla verilmektedir
 
CHECK UP PROGRAMLARI :
Jinemed Hospital aynı zamanda kadın sağlığı ile ilgili kadın hastalıkları ve doğum dışında da ailenin temel doktoru olma görevini üstlenmektedir. Bu bağlamda değişik genel cerrahi, cilt, kalp hastalıkları, ruhi sorunlar gibi konularda da danışman kadrosuyla hastalara komple bir hizmet vermektedir. Grip aşısından kalın bağırsak taramalarına, hepatit aşısından genel sağlık check-up incelemelerine kadar kadın sağlığındaki diğer temel inceleme ve takipleri de yapan bir kuruluştur.
 
ÇOCUK SAĞLIĞI :
Jinemed kadının doğal bir parçası sayılan çocukla ilgili de hizmet vermektedir. Hamilelikten itibaren takip edilen bebekler doğumdan sonra da uzmanlarımız tarafından takip edilmekte, aşıları yapılmakta, hastalıkları tedavi edilmekte, en önemlisi gelişimleri izlenmektedir. Bu gelişim çocukların ergenlik çağı öncesi sorunları ile de bütünleşmekte. Erken veya geç ergenlik sorunları takiplerle değerlendirilmekte ve jinekolog ve pediatrist işbirliği veya kadın doğumcu ve çocuk hastalıkları uzmanı işbirliği ile komple bir şekilde yürütülmektedir
 
Deneyimli ekibimiz ve "Kanıta Dayalı Tıp" ilkemizle, bugün 50 bini aşkın dosyalı hastamıza gururla hizmet vermeye devam etmekteyiz.