Hamile Jimnastiği

Hamile Jimnastiği

Amacımız hamilelik, doğum ve doğum sonrası süresince sizlere yardımcı olmaktır. Uygun egzersiz programı ile, hamilelik süresince kondisyon ve statik değişikliklere bağlı olarak oluşabilecek ağrıları azaltmak amaçlanır. Gevşeme programı vücudu doğuma daha iyi hazırlar. Nefes egzersizleri doğum sırasında yeterli oksijen almanızı ve nefes üzerindeki konsantrasyon doğumda rahatlamayı, kontrollü olmanızı  sağlar. Sezaryan doğumlarında, doğum sonrası daha güçlü, sağlıklı ve rahat olmanızı sağlayacak  yöntemleri öğrenebilirsiniz.

DOĞUMA HAZIRLIK PROGRAMI

 

I-POSTÜR DEĞERLENDİRME

Her hamilenin vücudu ve hamileliği yaşayışı  farklıdır. Yaşam şekliniz, alışkanlıklarınız, çalışma hayatınız göz önünde bulundurularak  sizin için özel egzersiz ve öneriler hazırlanır. Bunlar evde her gün uygulamanız gereken  basit hareketlerdir.
Hamilelik sırasında görülen bel ağrısı, siyatik, bacak krampları, varis, kabızlık, hemoroid, uykusuzluk, gaz, mide yanması, diş eti kanamaları, burun tıkanıklığı, terleme, çatlak, sık idrar yapma, el ve ayaklarda ödem şikayetleriniz için  doğal terapi yöntemleri uyguladığımız etkili yöntemlerdir.

II-HAMİLE   EGZERSİZ SINIFLARI (4-9 AY)

Hamilelikte  kilo ile birlikte farklılaşan vücudumuzu korumak ve güçlendirmek, düzgün-doğru duruşu öğrenerek sağlıklı rahat bir hamilelik yaşamak; normal doğum planlıyor iseniz doğum için gereken nefesler ve teknikleri ile sağlıklı bir doğum  yapmak; sezaryan doğumları için doğum sonrası nefes uygulamaları, pozisyon ve hareketleri öğrenmek.
Yürüyüş, hamilelik sırasında oluşabilecek bel ağrısı, ödem, adale ağrıları gibi problemler için yetersiz kalmaktadır.
Doktorunuzun onayı ile katılabileceğiniz egzersiz programları her dönemde kolaylıkla yapabileceğiniz ve zevk alacağınız egzersizlerden oluşmaktadır.
EGZERSİZ, hamilelik, doğum ve doğum sonrası süreçlerinde  vücudun uyumu ve sağlığı açısından gereklidir.

III-ANNE VE BABA  OLMAK

Hamilelik, doğum, bebek bakımı  gibi doğum sonrası hemen ihtiyacınız olacak konularını içeren eğitim programları anne ve babalar için rehber olacak, bebeğinize bilinçli ve güvenle yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.
Sağlıklı ve kolay bir doğum dileğiyle.


JİNEMED
Fizyoterapist  Oya  KOÇER